Daruj krv - zachrániš život

Darovanie krvi je vlastne „dar života“.  Tento krok k pomoci je prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny čin. Krv je pre nás všetkých nevyhnutným zdrojom života, je hnacou energiou nášho ľudského mechanizmu.  Veľakrát sa viacerí z nás čudujú, prečo ľudia darujú krv. Určite nie pre to, lebo jej majú nadbytok, ale preto, že svojou hnacou energiou môžu zachrániť životy  iným. Povedzme si však otvorene. Koľko ľudí je medzi nami, ktorí dokážu odovzdať časť svojej krvi a pomôcť tak druhým? Odhodlanie urobiť krok k takémuto humánnemu činu nie je pre každého jednoduchým rozhodnutím. Podaktorí majú strach z ihiel a iní zase z modrín. Tí, ktorí sa tak rozhodli vedia, že ich rozhodnutie darovať krv má veľký význam, lebo môže zmeniť, resp. zvrátiť osud iného človeka a zachrániť mu život.

Ani pre pracovníkov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Čadca nezostal citát „daruj krv- zachrániš život“ ležať zaprášený v knižnici života. Dňa 18.10.2018 sa opäť zapojili do výzvy riaditeľa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Čadca. Jednoducho sa chceli stať hrdinami a pomôcť iným.Chodíme darovať krv v rámci našej inštitúcie už od roku 2013. Tento dobrý skutok vnímame ako poďakovanie životu za naše zdravie a zdravie našich rodín. Aspoň nachvíľu sa tak všetci z nás, ktorí sa zapojili  a naďalej budú zapájať do akcie na pomoc druhým, stanú neviditeľnými hrdinami, ktorí dokážu veľké veci.

Týmto vyslovujem „ĎAKUJEM“ z celého srdca pracovníkom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Čadca ako aj ostatným darcom, ktorí sa zapojili
do  mojej výzvy a svojou účasťou tak pomohli  dobrej veci.


 

Dátum vytvorenia stránky: 24.10.2018
späť