Aké služby mi môže poskytnúť EURES?

Ak ste:

Uchádzač alebo záujemca o zamestnanie

EURES poradcovia a asistenti sú Vám nápomocní pri sprostredkovaní zamestnania na základe pracovných ponúk uverejnených na národnej webovej stránke  http://www.eures.sk/ a európskom portáli EURES http://eures.europa.eu/. Najdôležitejšou úlohou zamestnancov EURES je pomoc s umiestnením záujemcov na voľné pracovné miesta v krajinách EÚ/EHP a Švajčiarska a informovanie o životných a pracovných podmienkach v daných krajinách. EURES organizuje pre zahraničných zamestnávateľov aj výberové pohovory, na ktoré sú pozývaní vybraní uchádzači.

EURES poradcovia Vám môžu pomôcť pri výbere zamestnania a vypracovaní životopisu, ako aj pri príprave na výberový pohovor. Ďalej Vám môžu poskytovať informácie o situácii na trhu práce v jednotlivých krajinách EÚ/EHP, môžu Vám poradiť v oblasti sociálneho a zdravotného poistenia, pracovného práva, zdaňovania príjmov, môžu Vás upozorniť na čo by ste nemali zabudnúť pred odchodom do zahraničia a pri návrate na Slovensko, i ako
postupovať pri strate zamestnania v inej členskej krajine.


Zamestnávateľ

EURES Vám poskytne informácie o európskych pracovných trhoch a o legislatíve pri zamestnávaní cudzích štátnych príslušníkov.

EURES Vám pomôže pri zverejnení ponuky voľného pracovného miesta na európskom portáli a národných portáloch EURES, pri výbere zahraničných pracovníkov a organizovaní výberových konaní.

Ak ste zahraničný zamestnávateľ a máte záujem o slovenských pracovníkov, EURES umiestni Vašu ponuku voľných pracovných miest na národnej web stránke http://www.eures.sk/, môže pre Vás zrealizovať výberové konanie podľa Vašich požiadaviek a to formou osobného pohovoru, telefonického rozhovoru alebo prostredníctvom SKYPE.

Študent

EURES Vám poskytne poradenstvo pri výbere štúdia v krajinách EÚ/EHP a uznania vzdelania, pri voľbe budúceho povolania, informácie o podmienkach podnikania a informácie zo sociálnej oblasti, o zdravotnom poistení, ako i pracovno-právnych vzťahoch.


 

Dátum vytvorenia stránky: 29.01.2013
Dátum aktualizácie: 25.02.2013
späť
 Úradné hodiny

Pondelok 8:00-12:00
13:00-15:00
Utorok 8:00-12:00
13:00-15:00
Streda 8:00-12:00
13:00-17:00
Štvrtok nestránkový deň
Piatok 8:00-12:00

Chcem sa poradiť /
Chcem podať podnet

viac