Mediálne správy

Rok 2022: Nezamestnanosť klesala 11 mesiacov, Slovensko má o 22-tisíc ľudí bez práce menej

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku sa na konci roka ustálila na hodnote 5,90 percenta. Tretí mesiac po sebe sa udržala pod 6-percentnou hranicou. V priebehu minulého roka nezamestnanosť medzimesačne klesala počas 11-tich mesiacov, stúpla mierne iba raz – v decembri, a to o 0,07 percentuálneho bodu.

Médiá

viac

 

Nezamestnanosť opäť klesla, zamestnanosť je najvyššia od decembra 2019

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku klesala v novembri už desiaty mesiac po sebe a ustálila sa na hodnote 5,83 percenta. Podiel disponibilných uchádzačov (PDU) o zamestnanie na obyvateľstve v produktívnom veku v Slovenskej republike bol 4,32 %. 

Médiá

viac

 

Úrady práce rozšírili podporu vzdelávania, občanom preplatia kurzy podľa ich výberu

Zamestnanci, živnostníci, ale aj ľudia na materskej či rodičovskej dovolenke, majú možnosť získať dodatočné vzdelanie bezplatne. Preplatia im ho úrady práce vďaka mimoriadnemu projektu Nestrať prácu – vzdelávaj sa. Rezort práce spustil projekt začiatkom roka, od novembra sa však významne rozšírili oblasti vzdelávania, ktoré môžu úrady záujemcom preplácať.

Médiá

viac

 

Štát významne rozšíril podporu starostlivosti o dieťa v detskej skupine

Rezort práce zásadne rozširuje pomoc rodičom pri zabezpečovaní starostlivosti o deti v predškolskom veku. Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny začali v novembri poskytovať finančnú podporu na zabezpečenie starostlivosti o dieťa vo veku od troch do piatich rokov v detskej skupine.

Médiá

viac

 

Za necelý mesiac úrady evidujú takmer 23-tisíc žiadostí o inflačnú pomoc

V novembri začali úrady práce, sociálnych vecí a rodiny automaticky vyplácať 2. balík inflačnej pomoci oprávneným skupinám obyvateľov. Zároveň prijímajú žiadosti tých, ktorí si o 100 - eurový príspevok musia požiadať. Čas majú pritom do konca roka. Za necelý mesiac úrady evidovali takmer 23-tisíc žiadostí.

Médiá

viac

 

Úrady práce vyplatili zvýšený prídavok rekordnému počtu prvákov

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatili v októbri zvýšený prídavok na viac ako 58-tisíc prvákov pri príležitosti nástupu na základnú školu. Ich rodičom tak k riadnemu prídavku priplatili celkovo 6,2 milióna eur. Je to najväčší počet podporených prvákov od roku 2019, kedy štát začal vyplácať zvýšený prídavok. 

Médiá

viac

 

Nezamestnanosť po prvýkrát od začiatku pandémie pod šiestimi percentami

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla na konci októbra 5,90 percenta. Prvýkrát po dva a pol roku klesla pod hranicu šiestich percent. Podiel disponibilných uchádzačov o zamestnanie na obyvateľstve v produktívnom veku v SR bol 4,37 %. 

Médiá

viac

 

Úrady práce začnú vyplácať 2. balík inflačnej pomoci

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny začnú tento mesiac vyplácať vybraným skupinám obyvateľov 2. balík inflačnej pomoci. Cieľom je zmierniť následky narastajúcich cien energií a vysokej inflácie a pomôcť najzraniteľnejším zvládať zvýšené výdavky na bývanie, energie, či stravu. 

Médiá

viac

 

Úrady práce poslali rodičom školákov pol milióna eur

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatili už tradične v septembri dotácie na školské potreby. Takýmto spôsobom putovalo na podporu 30-tisíc školákov z rodín v nepriaznivej sociálnej situácii takmer pol milióna eur. 

Médiá

viac

 

Nezamestnanosť klesá napriek prílivu absolventov. Pre absolventov je v ponuke takmer 42 000 voľných pozícií

Miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla na konci septembra 6,06 percenta, medzimesačne klesla už ôsmy mesiac po sebe. Výrazne stúpol počet mladých v evidencii uchádzačov o zamestnanie na úradoch práce. 

Médiá

viac

 

Úrady práce vyplatil v auguste rekordné náhradné výživné

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatili v auguste náhradné výživné v celkovej výške presahujúcej 748-tisíc eur. Je to najvyššia čiastka od roku 2009, kedy nový zákon o náhradnom výživnom priniesol viaceré zásadné zmeny. Vďaka rekordnej sume podporili úrady náhradným výživným aj rekordný počet osirelých detí.

Médiá

viac

 

Nezamestnanosť stále klesá. Rezort práce zintenzívni podporu pre absolventov škôl a znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie

Miera evidovanej nezamestnanosti sa na konci augusta ustálila na úrovni 6,14 percenta a medzimesačne klesla už siedmy mesiac po sebe. Naďalej klesá aj počet znevýhodnených uchádzačov, naopak, počet tohtoročných absolventov stredných a vysokých škôl v evidencii uchádzačov o zamestnanie počas leta tradične stúpol.

Médiá

viac

 

Štát ušetril vďaka medzinárodným organizáciám pri pomoci odídencom z Ukrajiny viac ako 11 miliónov eur

Od mája 2022 poskytovali finančnú pomoc odídencom z Ukrajiny medzinárodné organizácie (UNHCR, UNICEF a Slovenský Červený kríž spolu s IFRC). Počet odídencov, ktorí boli odkázaní na takúto pomoc sa podľa údajov UNHCR na konci augusta pohyboval pod hranicou 29-tisíc. 

Médiá

viac

 

Sociálne slabým rodinám rozdáme takmer 60-tisíc hygienických balíčkov

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny spolu s 11 partnerskými organizáciami rozdávajú od augusta hygienické balíčky sociálne najzraniteľnejším ľuďom na Slovensku. 

Médiá

viac

 

Rodičia prvákov dostanú od úradov práce zvýšený prídavok na dieťa

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatia jednorazovo rodičom prvákov aj tento rok zvýšený prídavok na dieťa. Rodičom má pomôcť pri zabezpečovaní základných školských potrieb. 

Médiá

viac

 

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | > >>

Tlačiť