STRÁNKY ÚRADOV PRÁCE, SOCIÁLNYCH VECÍ A RODINY

Mapa Slovenska Trebišov Michalovce Humenné Stropkov Vranov nad Topľou Bardejov Košice Prešov Stará Ľubovňa Kežmarok Spišská Nová Ves Rožňava Poprad Revúca Rimavská Sobota Brezno Lučenec Veľký Krtíš Zvolen Banská Bystrica Liptovský Mikuláš Ružomberok Dolný Kubín Námestovo Čadca Martin Žilina Banská Štiavnica Prievidza Považská Bystrica Levice Komárno Partizánske Topoľčany Nitra Trenčín Piešťany Galanta Nové Mesto nad Váhom Dunajská Streda Trnava Bratislava Pezinok Senica Malacky Nové Zámky

Hľadám

Košice

Košický kraj

Košický kraj text
Nitra

Nitriansky kraj

Nitriansky kraj text

Bratislava

Bratislavský kraj

Bratislavský kraj text
Bystrica

Bystrický kraj

Bystrický kraj text
Prešov

Prešovský kraj

Prešovský kraj text
Trenčín

Trenčiansky kraj

Trenčiansky kraj text
Trnava

Trnavský kraj

Trnavský kraj text
Žilina

Žilinský kraj

Žilinský kraj text
 

Tlačové správy

Nezamestnanosť klesala tretí mesiac po sebe. Úspešne sa rozbehli dva projekty na podporu zamestnanosti

Hlavný ukazovateľ nezamestnanosti PDU sa v apríli 2024 ustálil na hodnote 3,82 percenta. Počet ľudí bez práce klesol tretí mesiac po sebe. Počas minulého mesiaca sa okrem toho rozbehli dva nové nástroje na podporu zamestnanosti – projekt Právo na prvé zamestnanie a národný projekt Ľudia a hrady – krok k sociálnej ekonomike.

Médiá

viac

 

Rodičia detí neprijatých do materských škôl môžu poberať predĺžený rodičovský príspevok

Nárok na poberanie predĺženého rodičovského príspevku majú rodičia detí vo veku od 3 do 6 rokov, ktoré z kapacitných dôvodov neprijali do spádovej materskej školy. Už počas mája sa uskutočnia riadne zápisy do materských škôl pre nasledujúci školský rok. Podmienkou pre získanie predĺženého rodičovského príspevku naďalej zostáva zapísanie dieťaťa do spádovej materskej školy pre nasledujúci školský rok v riadnom termíne zápisu. Zamietavé rozhodnutie z riadneho zápisu o neprijatí do spádovej materskej školy je potrebné predložiť pri žiadosti o predĺžený rodičovský príspevok podávanej na príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Médiá

viac

 

Už viac ako 200 zamestnávateľov prejavilo záujem o projekt Právo na prvé zamestnanie

Pred mesiacom sa oficiálne spustil projekt Právo na prvé zamestnanie. Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny sa v rámci neho doposiaľ zaviazali, že podporia vznik a udržanie 41 pracovných miest. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš a generálny riaditeľ a generálny tajomník služobného úradu Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Peter Ormandy navštívili Spišskú Novú Ves, aby získali prvé poznatky z praxe od jedného z prvých účastníkov projektu, spoločnosti Opatrovateľské služby ARELLA.

Médiá

viac

 

Nezamestnaní už pomáhajú pri záchrane pamiatok

Ľudia bez práce v regiónoch sa už od začiatku mája podieľajú na záchrane národných kultúrnych pamiatok prostredníctvom národného projektu Ľudia a hrady – krok k sociálnej ekonomike. Projekt spustil rezort práce, sociálnych vecí a rodiny v spolupráci s Ministerstvom kultúry SR na začiatku apríla. 

Médiá

viac

 

Právo na prvé zamestnanie: Pracovné skúsenosti pre mladých a výhody pre zamestnávateľov

Desiatky mladých ľudí odnes získavajú svoje prvotné pracovné skúsenosti vďaka projektu štátnej pomoci Právo na prvé zamestnanie. Tento projekt im pomôže získať požadované pracovné zručnosti a zároveň umožní zamestnávateľom získať nových pracovníkov. Súčasťou projektu je možnosť pre zamestnávateľov zaškoliť nových pracovníkov takmer bezplatne, pričom rezort práce preplatí 90 % celkovej ceny práce zamestnanca po dobu 6 mesiacov. Žiadosť o príspevok na podporu pracovného miesta v rámci tohto projektu je možné na úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny.

Médiá

viac

 

Všetky správy