Užitočné dokumenty

Internetový sprievodca trhom práce

EURES

Kariéra - logo

DOBROVOĽNÍCTVO.COM

 

Dôležité informácie o obmedzeniach v pracovnej mobilite v dôsledku ochorenia COVID-19

Sieť EURES Slovensko pripravila prehľad aktuálnych užitočných informácií pre slovenských občanov, ktorí prišli o zamestnanie v zahraničí, resp. ktorí sa zo zahraničia vrátili na Slovensko. 

Sieť EURES pomáha občanom pri návrate zo zahraničia na Slovensko zorientovať sa v oblasti administratívnych a registračných procedúr. Slovenskí občania, ktorí prišli o zamestnanie v zahraničí, nájdu u nás dôležité informácie ohľadom sociálneho zabezpečenia v rôznych životných situáciách (nezamestnanosť, práceneschopnosť,...) v jednotlivých krajinách EÚ.

Napriek tomu, že momentálne nie je reálne vycestovať za prácou do zahraničia, naďalej nám klienti môžu posielať svoje životopisy a žiadosti o sprostredkovanie zamestnania v krajinách EÚ/EHP a Švajčiarsku. V prípade, že je záujem o niektorú z aktuálne zverejnených pracovných ponúk na stránke EURES, informujeme klientov o aktuálnej situácii u zamestnávateľa.

Pri návrate zo zahraničia domov na Slovensko klientom takisto pomôže súhrn informácií Na čo nezabudnúť pri návrate na Slovensko. Tieto informácie však platia za štandardných podmienok, v súčasnosti je potrebné overiť si prijaté opatrenia a obmedzenia príslušných inštitúcií. 

Z dôvodu prijatia opatrení s cieľom predísť šíreniu koronavírusu žiadame našich klientov, aby nás v prípade potreby kontaktovali telefonicky alebo prostredníctvom emailovej komunikácie.

Kontakty a všetky potrebné informácie, oznamy a rady v súvislosti s pracovnou mobilitou nájdete na stránke EURES.

  

Dátum vytvorenia stránky: 01.04.2020

Tlačiť

 


Skúsenosti a postrehy

Zasielajte nám vaše námety, skúsenosti a podnety na zlepšenie našej práce

viac